Korzyści z leczenia zębów pod mikroskopem

Posted on

Gabinety stomatologiczne stosują najnowsze osiągnięcia w diagnostyce i leczeniu stomatologicznym. Pacjenci kliniki mają teraz możliwość otrzymania precyzyjnego badania i komfortowego leczenia skomplikowanych problemów.

Jednym z zaawansowanych obszarów pracy jest leczenie zębów pod mikroskopem Poznań. Technologia optyczna zapewnia wielokrotne powiększenie, co pozwala na zdiagnozowanie wczesnych stadiów próchnicy zębów, które nie są widoczne podczas rutynowego badania. Mikroskop jest jedynym skutecznym sposobem bezpiecznego leczenia kanałów korzeniowych i wydobywania z nich ciał obcych.

Główne obszary pracy z mikroskopem to: w klinice leczenie mikroskopowe zębów przeprowadzane jest przy użyciu mikroskopu.

Leczenie kanałowe

Lekarz może obejrzeć dodatkowe kanały korzeniowe, ich orientację, lokalizację w jamie ustnej i głębokość – parametry, które są bardzo ważne dla jakości leczenia na każdym etapie. Podczas leczenia kanałowego lekarz wykonuje kolejno instrumentację, irygację i wypełnienie. Zaletą leczenia stomatologicznego pod mikroskopem jest wielokrotne powiększenie i pełny przegląd kanału korzeniowego. Pozwala to na zachowanie najdrobniejszych szczegółów i skrupulatnej pracy w tym ważnym obszarze. Mikroskop umożliwia również bezoperacyjne odtworzenie ilości kości w okolicy wierzchołka korzenia.

Usuwanie ciał obcych z kanałów zębowych

Jest to częsty problem, który wynika z wad wcześniejszego leczenia stomatologicznego. Czasami w kanałach korzeniowych pozostają fragmenty narzędzi, materiał wypełniający lub inne ciała obce. Mikroskop pokazuje dokładną lokalizację ciał i pomaga bezpiecznie rozszczelnić kanał korzeniowy, usunąć ciała obce i ponownie go wypełnić.

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem: co to jest

W tych dwóch obszarach pracy, brak informacji o strukturze kanału korzeniowego może powodować poważne problemy. Dlatego też leczenie kanałowe musi być wykonywane przy użyciu instrumentu optycznego. Istnieją dodatkowe obszary, w których sprzęt pomaga dentyście w uzyskaniu dokładnego odczytu:

  • Badanie cech anatomicznych systemu korzeniowego;
  • Uzupełnienia stomatologiczne;
  • Leczenie kanałowe;
  • Leczenie zapalenia miazgi i przyzębia.

W skrócie omówiliśmy leczenie zębów pod mikroskopem – czym jest w kontekście współczesnej stomatologii. Osobnym obszarem diagnostyki mikroskopowej stało się wykrywanie próchnicy i wszelkiego rodzaju ubytków. Silne powiększenie obrazu na ekranie mikroskopu daje wyobrażenie o stanie tkanek zęba, mikrozapaleniach i pęknięciach. Takie badanie może zapobiec potencjalnym problemom we wczesnym stadium.