Najwyższa precyzja leczenia? Leczenie mikroskopowe!

Posted on

Usługi stomatologiczne, mimo że bardzo prosto są nazywane leczeniem zębów, to jednak skrywają całą masę zabiegów. Zdrowe zęby bardzo często wymagają sporego nakładu pracy stomatologa. Wszystko zaczyna się od prawidłowej profilaktyki, jednak później przychodzi też czas na to, by zęby zostały prawidłowo wyleczone. Wśród zabiegów, jakie można spotkać u dentysty, wyróżnia się leczenie popularnej próchnicy, ale też nieco bardziej skomplikowane zabiegi, jak ekstrakcja zęba czy też leczenia kanałowe.

Zabiegi, które wymagające dużej precyzji

Zabiegi dentystyczne wymagają bardzo dużej precyzji. Pozostawienie bowiem próchnicy może skutkować dalszym niszczeniem zęba, a niedokładnie założona plomba może się szybciej zużyć. Dentyści więc przykładają dużą uwagę do każdej wykonanej usługi. Jednym z zabiegów, które jest dość dobrze rozpoznawalny, jest leczenie kanałowe. Taki rodzaj leczenia jest stosowany w przypadku zębów, gdzie próchnica rozwinęła się za bardzo i zajęła głębsze partie zęba. W takim przypadku, prócz tego, że konieczne będzie wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, to najprawdopodobniej dentysta zdecyduje się na leczenie z wykorzystaniem mikroskopu. Poznań leczenie pod mikroskopem daje możliwość dokładnego zapoznania się z tym, gdzie znajduje się ujście kanału oraz wypełnienia kanałów. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą precyzję. Co więcej, stomatolog po wykonanym zabiegu będzie mógł z całą pewnością powiedzieć, że dzięki wykorzystaniu mikroskopu kanał został całkowicie oczyszczony. Taki ząb nie przysporzy w przyszłości już więcej bólu.

Czego gołym okiem nie widać


Poszukiwanie przez dentystę zmian wiąże się z wykorzystaniem przez niego wzroku, ale też wszelkich innych metod pozwalających na lepsze zapoznanie się z aktualnym stanem jamy ustnej. Kiedy trzeba już przystąpić do działania, spora część dentystów preferuje używanie przyrządów powiększających, zwłaszcza mikroskopu. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu możliwe jest przeprowadzania na przykład zabiegów chirurgicznych. W taki sposób bardzo precyzyjnie można założyć szwy, a także dokładnie operować na tkankach, które podlegają zabiegowi. Diagnostyka w stomatologii również jest uzależniona od precyzyjnego oglądania zęba. Dzięki temu można na przykład wykryć zmiany, które w następnych latach mogą się pogłębić i im przeciwdziałać. W taki sposób można zdemaskować nawet mikropęknięcia szkliwa, ale też stwierdzić, które z wypełnień przestały być szczelne. Warto pamiętać, że im większa precyzja wykonania zabiegu, tym lepsza jakość.