Wybielanie zębów Poznań (http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/wybielanie-zebow/) jeszcze do niedawna mogła kojarzyć się z luksusową zachcianką, jednakże wraz z rozwojem technologii dentystycznych oraz stale rosnącą ilością gabinetów stomatologicznych, którą może pochwalić się Poznań, takie podejście straciło już na aktualności. Sprzyja temu także, charakterystyczne dla obecnych czasów i skądinąd słuszne, przekonanie, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Nie tylko we własną prezencję – bo przecież nie od dziś wiadomo, że bycie zadowolonym z tego jak się wygląda pozytywnie rzutuje nie tylko na nasze samopoczucie. Zwiększa to także naszą pewność siebie oraz zbawiennie wpływa na to, w jaki sposób my siebie postrzegamy oraz jak postrzegają nas inni. Okazuje się to niezwykle przydatne zwłaszcza w dobie wciąż rosnącej popularności portali społecznościowych, gdzie nasz wizerunek może stać się także naszą marką.
Na czym polega wybielanie zębów? W uproszczeniu jest to zmiana odcienia zębiny poprzez utlenienie występujących w niej barwników. Warto nadmienić, że poprawnie wykonany zabieg nie wpływa negatywnie na samego zęba ani go nie osłabia.
Metody wybielania zębów
Zasadniczo wybór sposobu, w jaki chciałoby się rozjaśnić swój uśmiech zależy od właściciela tegoż uśmiechu, jednakże, jak zawsze dobrze jest oprzeć swoją decyzję na fachowej, poprzedzonej wywiadem, opinii specjalisty. Wskazania dentysty pomogą zdecydować, która z metod wybielania będzie najbardziej optymalna i przyniesie najlepsze efekty. Obecnie w większości pracowni stomatologicznych proponuje się dwie metody:
- metoda gabinetowa – czyli wybielanie zębów Poznań na poczekaniu. Jest to opcja dla osób, które oczekują szybkiego rezultatu. Gwarantuje ona natychmiastowy efekt już po pojedynczej wizycie. Po spędzeniu mniej więcej godziny w fotelu dentystycznym, podczas której na zęby nakładany jest silnie działający, naświetlany lamą lub laserem żel, od razu można cieszyć się o kilka stopni bielszym uśmiechem;
- metoda nakładkowa – polega na stosowaniu preparatu wybielającego przez dwa lub trzy tygodnie, stąd wymaga pewnej cierpliwości i konsekwentności w działaniu. Pierwszym krokiem do oczekiwanego efektu jest przygotowanie przez pracownię stomatologiczną odpowiedniej, dopasowanej indywidualnie do pacjenta nakładki. Dentysta, po uprzednim pokryciu nakładki substancją wybielającą, umieszcza ją na zębach, a także instruuje jak wykonać tę czynność samodzielnie w domu. By metoda była skuteczna, należy stosować się do tych zaleceń codziennie przez określony przez specjalistę czas – zwykle jest to kilka godzin.
Przeciwwskazania do wybielania zębów
Choć opisane powyżej metody charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i efektywnością, warto pamiętać, że każda jama ustna stanowi indywidualny przypadek, który powinien być rozpatrzony przez lekarza. Może on odradzić lub odmówić wykonania zabiegu, jeśli uzna, że stan uzębienia nie gwarantuje skuteczności działania substancji wybielających, np. z powodu występowania mechanicznych uszkodzeń lub próchnicy. Wybielanie zębów nie jest także wskazane dla osób niepełnoletnich oraz tych będących w ciąży i karmiących. Należy również mieć na uwadze, że palenie tytoniu niweluje skutek zabiegu oraz że posiadane uzupełnienia protetyczne (korony, licówki…) nie zmienią barwy i mogą negatywnie wpływać na ogólny efekt końcowy.