Leczenie kanałowe Poznań

Posted on

Leczenie kanałowe zębów to tak zwane leczenie ostatniej szansy. Zwykle podejmowane jest wtedy, gdy stan zapalny zęba jest na tyle duży, że należy oczyścić kanały zębowe, a następnie wypełnić je lekarstwem. Prowadzi to do tego, że ząb staje się martwy, ale jednocześnie wciąż może dobrze służyć, szczególnie po odbudowaniu na przykład za pomocą korony zębowej. Co warto wiedzieć na temat leczenia kanałowego? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Leczenie kanałowe Poznań

Dzięki leczeniu kanałowemu można uratować ząb

Leczenie kanałowe to naprawdę skomplikowana procedura stomatologiczna, dlatego warto wybrać się tylko do takiego lekarza, który ma spore doświadczenie w podejmowaniu leczenia endodontycznego. Warto wiedzieć, że najlepszą opcją jest leczenie kanałowe Poznań pod mikroskopem. Mikroskop stomatologiczny to niezwykle skomplikowane urządzenie, dzięki któremu lekarz może zobaczyć ząb po otwarciu go w kilkukrotnym powiększeniu. To właśnie dzięki temu udaje mu się doskonale oczyścić kanały zębowe, a następnie wypełnić je lekarstwem. Taka precyzja leczenia potrzebna jest do tego, by w obrębie kanałów zęba nie doszło do rozwinięcia bakterii beztlenowych. Poza tym to właśnie dzięki temu można uniknąć perforacji kanału, a zatem przebicia go na przykład za pomocą narzędzia stomatologicznego.

Leczenie kanałowe zębów to tak zwane leczenie ostatniej szansy

Co daje leczenie kanałowe Poznań?

Dzięki leczeniu kanałowemu można uratować ząb. To istotne, ponieważ luka w łuku zębowym powoduje destabilizację kolejnych zębów. Po usunięciu zęba dochodzi też do zaniku kości, w której był on umocowany. Jeżeli w kolejnych latach pacjent stomatologiczny zdecyduje się na odbudowę zębów na przykład poprzez wszczepienie implantów, wcześniej trzeba będzie podjąć leczenie kości. Reasumując, warto zdecydować się na leczenie kanałowe, chociaż jest to procedura trudna i nie zawsze dająca pozytywne efekty. Co więcej, liczy się też z dużymi kosztami. Szczególnie leczenie kanałowe pod mikroskopem jest kosztowne, a w nowoczesnych klinikach często cena wynosi nawet ponad 1500 zł. Z drugiej strony gra jest warta świeczki, ponieważ odbudowa zębów poprzez wszczepienie implantu to wydatek nawet około kilkunastu tysięcy złotych. Jak znaleźć dobrego stomatologa, który zajmuje się leczeniem kanałowym? Najlepiej sprawdzać opinie, którymi dzielą się pacjenci w internecie. To właśnie dzięki temu można dowiedzieć się więcej na temat pracy konkretnego stomatologa, co pozwoli podjąć słuszną decyzję dotyczącą wyboru lekarza. Precyzja oraz doświadczenie stomatologa w przypadku leczenia kanałowego są bardzo istotne.