Wszystko o wybielaniu zębów

Posted on

Zdrowe i zadbane zęby są bardzo ważnym elementem wizerunku współczesnego człowieka. Poza tym wpływają nie tylko na to, jak prezentuje się uśmiech człowieka, ale również mają duże znaczenie dla ogólnego zdrowia i ustroju człowieka. Warto o tym pamiętać i dołożyć wszelkich starań, aby uzębienie było w jak najlepszej formie. Jeśli wyleczy się wszystkie ubytki, kolejny etap dbania o swoje zęby to wybielanie. Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie, jakie są korzyści? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Wybielanie zębów Poznań

Śnieżnobiałe zęby niektórym dane są z natury i nie muszą decydować się na różnego rodzaju specjalistyczne zabiegi, dzięki którym rozjaśniają swoje naturalne szkliwo, którego kolor bardziej zbliżony jest do kremu lub żółci. Niestety czasami nawet regularne szczotkowanie zębów oraz stronienie od kawy, czerwonego wina czy papierosów i tak nie przynosi pożądanych efektów. Niektórzy ludzie po prostu z natury mają ciemniejsze szkliwo. Co zrobić w takiej sytuacji? Zdecydować się na wybielanie zębów. Nowoczesne metody wybielania są zróżnicowane. Niektóre z nich są mniej inwazyjne, inne bardziej. Warto wiedzieć, że najmniej inwazyjne metody wybielania są też najdroższe. Jednocześnie każda z metod jest bezpieczna i można swobodnie skorzystać z niej u stomatologa.

Wybielanie zębów w domu

Zęby również można wybielać na własną rękę, co oznacza, że zabiegi upiększające prowadzi się w domu. W tym celu można wykorzystywać między innymi różnego rodzaju pasty wybielające, domowe preparaty na bazie węgla aktywnego, a także nakładki, które zawierają preparaty rozjaśniające szkliwo. Trzeba tylko wiedzieć o tym, że domowe metody nie są tak skuteczne, a także bezpieczne. Dlatego wybielanie zębów Poznań pod okiem profesjonalisty to zdecydowanie lepsza opcja.

Efekty wybielania zębów

Na jakie efekty mogą liczyć pacjenci, którzy zdecydują się na wybielanie zębów? Po pierwsze podczas wybielania usunięte zostaną wszelkie przebarwienia, które powstały na zębach w związku ze stylem życia i odżywiania konkretnego pacjenta. Mowa tutaj o przebarwieniach związanych ze spożywaniem alkoholu, w szczególności czerwonego wina, a także paleniem papierosów. To właśnie te aktywności najczęściej przyczyniają się do tego, że na zębach pojawiają się brzydkie przebarwienia, a także osad. Po drugie wybielanie zębów zadziała po prostu na kolor szkliwa, dzięki czemu stanie się ono nawet o kilka tonów jaśniejsze. Zęby będą śnieżnobiałe, zachwycające.