Dobry stomatolog to specjalista na wagę złota, którego warto mieć w swoim życiu. Nie da się ukryć, że regularne dbanie o zdrowie i urodę zębów powinno wejść w krew każdemu, aby problemy z zębami zdarzały się rzadziej. Niestety, jeżeli zapomina się o regularności, może dochodzić do bardzo poważnych stanów zapalnych, które trzeba będzie zakończyć leczeniem pod mikroskopem.
Poznań stomatolog mikroskop
W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie zębów pod mikroskopem Poznań. Niestety nie każdy gabinet posiada mikroskop stomatologiczny, dlatego warto szukać takich miejsc, które są tak nowocześnie wyposażone. Leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia bowiem najlepsze efekty. Ząb widoczny jest dla stomatologa w bardzo dużym powiększeniu, dlatego może precyzyjnie oczyścić kanały zębowe, a następnie prawidłowo i szczelnie je wypełnić. Dzięki temu nie dojdzie do rozwinięcia się bakterii beztlenowych, powodujących często stan zapalny, który może toczyć się w obrębie zęba przez wiele lat. Niestety ostatecznie taki ząb po źle wykonanym leczeniu kanałowym musi zostać usunięty.
Na czym polega leczenie pod mikroskopem?
W czasie leczenie zębów pod mikroskopem lekarz ogląda ząb w ogromnym powiększeniu, dlatego cała procedura trwa trochę dłużej. Wcześniej lekarz musi jednak przeprowadzić też prawidłowo diagnostykę. W tym celu trzeba wykonać między innymi zdjęcia rentgenowskie, a także często tomografię komputerową jamy ustnej. Pozwala to lekarzowi ocenić stopień zaawansowania stanu zapalnego i podjąć decyzję, czy ząb powinien być leczony kanałowo.
Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie pod mikroskopem jest droższe niż tradycyjne leczenie kanałowe, ale mimo wszystko warto zdecydować się właśnie na takie leczenie i na koszty. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu ząb może być wyleczony bardzo dokładnie. Najczęściej koszty oscylują w okolicach około 1500 zł. Droższe w leczeniu są zęby, które mają wiele kanałów, a zatem zęby przedtrzonowe i trzonowe. Tańsze jest leczenie zębów położonych z przodu, ponieważ mają one mniej kanałów, dlatego też lekarz nie musi poświęcać na ich wyczyszczenie oraz wypełnienie tak dużo czasu. Po otwarciu zęba, kiedy lekarz czyści kanały i je wypełnia, następnie następuje etap zamknięcia zęba. Na kolejnym spotkaniu najczęściej ząb może być już odbudowany za pomocą na przykład korony porcelanowej. Trzeba wiedzieć o tym, że generuje to dodatkowy koszt, ponieważ korony zębowe nie są wliczone w koszt leczenia kanałowego. To zatem bardzo kosztowna procedura stomatologiczna.