Leczenie pod mikroskopem

Posted on

Leczenie endodontyczne, popularnie nazywane leczeniem kanałowym, to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych, z których może skorzystać pacjent. Warto wiedzieć o tym, że o powodzeniu tego typu leczenia w dużym stopniu decyduje precyzja, z jaką zostanie ono wykonane. Powinno być prowadzone pod mikroskopem, bo tylko wtedy lekarz stomatolog może szczelnie wypełnić kanały zęba, dzięki czemu nie rozwinie się w nich stan zapalny.

Poznań leczenie pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne, popularnie nazywane leczeniem kanałowym, to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych, z których może skorzystać pacjent

Dobry gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym leczenie endodontyczne prowadzi się pod mikroskopem. To nowoczesny sposób realizowania leczenia kanałowego, dzięki czemu ząb może zostać uratowany i służyć przez kolejne lata. Niestety wciąż w niewielu gabinetach stomatologicznych zęby kanałowo leczy się właśnie w ten sposób. Źle wykonane leczenie kanałowe często nie daje oznak przez wiele lat. Jeżeli w obrębie kości, w której umocowany jest ząb leczony kanałowo, dochodzi do stanu zapalnego, wcześniej czy później ząb będzie musiał być usunięty. Nawet jeżeli nie pojawiają się objawy bólowe, ząb nadaje się do wyrwania. Dlatego właśnie warto wybierać tylko te gabinety, w których stosowane są specjalistyczne metody i najnowocześniejszy sprzęt.

Dlaczego warto zęby leczyć pod mikroskopem?


Na czym polega Poznań leczenie pod mikroskopem? Podczas oczyszczania kanałów zęba, a następnie wypełniania ich lekarstwem, lekarz obserwuje je w bardzo dużym powiększeniu. Pozwala to na wykonanie leczenia bardzo precyzyjnie. Jednocześnie lekarz monitoruje leczony ząb na ekranie, obserwując, czy doszło do prawidłowego uszczelnienia kanałów. W ten sposób ma pewność, że w obrębie kanałów zęba nie doszło do złamania lub zatrzymania narzędzia lub perforacji kanału. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest droższe niż tradycyjne leczenie, ale z drugiej strony zdecydowanie bardziej skuteczne. Zęby leczone w ten sposób można następnie odbudować, na przykład dzięki koronom porcelanowym. Po leczeniu wyglądają tak, jak zęby naturalne i doskonale służą przez kolejne lata. Jeżeli wybieramy się na leczenie endodontyczne, zdecydowanie nie powinniśmy na nim oszczędzać. Wybierzmy najlepszy gabinet stomatologiczny w mieście, w którym metody leczenia opierają się na najnowocześniejszych zdobyczach stomatologii. Lekarze specjalizujący się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem to fachowcy, którzy są w stanie uratować nawet mocno zniszczony ząb. Dzięki temu nie trzeba będzie inwestować na przykład w implant zębowy, który jest bardzo dużym wydatkiem.