Protetyka

Posted on

Stomatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem zębów oraz zmian chorobowych w jamie ustnej. Aby zostać stomatologiem, trzeba skończyć jednolite studia na uczelni medycznej, a po skończonej edukacji zdać wiele egzaminów pisemnych, praktycznych oraz ustnych. Jest to konieczne, ponieważ stomatolog jest jednym z zawodów zaufania publicznego, dlatego musi posiadać specjalistyczną wiedzę umożliwiającą leczenie.

Wartym zaufania gabinetem stomatologicznym jest protetyka Poznań – www.dentystabiczyskomurawa.pl. Zespół specjalistów z branży stomatologicznej pracuje na najnowszym, innowacyjnym sprzęcie, który zapewnia najwyższą jakość usług. Każdy z dentystów oprócz ukończenia studiów lekarsko-dentystycznych kształcił się na wielu prestiżowych kursach za granicą. Ciągłe poszerzanie wiedzy przez dentystów pozwala na korzystanie z najnowszych i sprawdzonych metod leczenia.

Stomatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem zębów oraz zmian chorobowych w jamie ustnej.

Korzystanie z innowacyjnych metod pracy z pacjentem zabieg może być szybszy i bezbolesny. Dbając o komfort wszystkich pacjentów do znieczulenia jest wykorzystywana specjalna ultracienka igła, dzięki czemu wkłucie w celu znieczulenia jest prawie niewyczuwalne. Dawka preparatu znieczulającego jest dozowana za pomocą urządzenia, co pozwala na większą precyzję.

Gabinety są przystosowane do najmłodszych. Dentyści są świadomi tego, że wizyta często jest stresująca, dlatego wnętrze jest przyjazne i kolorowe, aby jak najmniej kojarzyło się z nieprzyjemnym zabiegiem. Personel medyczny posiada świetne podejście nawet do trudnych pacjentów, wykazując się przy tym dużą cierpliwością.

Poznański gabinet stomatologiczny zajmuje się także ortodoncją. Specjaliści z branży ortodontycznej po pierwszej konsultacji planują z pacjentem szczegółowy plan leczenia na najbliższe kilka miesięcy. W zakres usług wchodzi profesjonalne prześwietlenie szczęki i gipsowy odlew. Ortodonci dobiorą odpowiedni aparat ortodontyczny dla osób w każdym wieku, dogłębnie analizując wadę zgryzu.

Gabinet oferuje szeroki wybór aparatów ortodontycznych, a także akcesoriów do ich przechowywania oraz higieny. W asortymencie są dostępne niemal wszystkie kolory, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Po każdej wizycie stomatolog udziela kompleksowej porady zawierającej zalecenia po zabiegu. Często pacjenci otrzymują dodatkowe materiały w postaci ulotek, na których postępowanie po zabiegu jest szczegółowo opisane. Informacja w formie papierowej może także służyć do przypominania sobie wiedzy otrzymanej w gabinecie dentystycznym. Leczenie jest kierowane do pacjentów w każdym wieku.