Sposoby na śnieżnobiały uśmiech

Posted on

Stomatologia estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny. Pacjentom coraz częściej zależy nie tylko na tym, by mieć zdrowe i mocne zęby, ale chcą również, by wyglądały nienagannie. W dbaniu o siebie nie ma nic złego a śnieżnobiały uśmiech na pewno dodaje pewności siebie. Dlatego też pacjenci coraz częściej pytają o wybielanie zębów Poznań.

Na czym polega wybielanie zębów Poznań?

Istnieje kilka sposobów na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym:

  • metoda beyond,
  • metoda prevdent,
  • metoda nakładkowa.

Stomatologia estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny

Metoda beyond stosowana jest najczęściej. Polega na tym, że stomatolog nakłada na zęby specjalny żel a następnie naświetla je lampą beyond. Zabieg trwa około godziny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dzięki tej metodzie można rozjaśnić zęby o 7 – 8 odcieni.

Podczas zabiegu przebarwienia utleniają się. Należy również pamiętać, by kilka godzin bo wybielaniu nie jeść ani nie pić niczego, co powoduje przebarwienia. Najprościej mówiąc, trzeba dać zębom czas na utrwalenie efektów wybielania.

Wybielanie zębów Poznań metodą prevdent trwa nieco dłużej. Jest połączone z remineralizacją szkliwa. W trakcie zabiegu mogą być wykorzystane lampy. Jest to uzależnione od tego, w jakim stanie są zęby.

Ta metoda będzie lepsza dla osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów, ponieważ podczas wybielania zęby zyskują dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Metoda nakładkowa jest najmniej skomplikowana. Polega na tym, że podczas wizyty stomatologicznej lekarz tworzy silikonowy odcisk zębów. Pacjent musi wypełnić go żelem wybielającym i nosić kilka godzin przez około dwa tygodnie.

Jak wygląda procedura wybielania zębów u stomatologa

Zanim lekarz wybierze metodę, która będzie najbardziej odpowiednia dla pacjenta, musi wykonać przegląd stomatologiczny. Istnieje bowiem kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają wybielanie. Należą do nich:

  • paradontoza,
  • próchnica,
  • stany zapalne,
  • ruszające się zęby,
  • ułamane zęby.

Jeśli któryś z powyższych czynników się pojawi, najpierw należy go wyeliminować. W praktyce oznacza to, że wybielanie można będzie przeprowadzić dopiero po wyleczeniu wszystkich zębów.

Na kondycję uzębienia największy wpływ ma dieta

Innymi przeciwwskazaniami są:

  • cukrzyca,
  • ciąża,
  • zażywanie niektórych leków w związku z występującymi chorobami przewlekłymi.

Dlaczego zęby szarzeją?

Na kondycję uzębienia największy wpływ ma dieta. Przebarwienia powstają, gdy spożywa się spore ilości kawy oraz herbaty. Nie bez znaczenia pozostaje również palenie papierosów. Zdarza się, że zęby straciły biel przez zażywanie sporej ilości lekarstw, zwłaszcza antybiotyków.